Wunda-Ment oli algselt Tartu 16. Keskkooli, ehk praeguse Kivilinna Gümnaasiumi band. Kõik algkoosseisu liikmed õppisid tollases 10b klassis.

 

Bandi sünnipäevaks loetakse päeva mil toimus esimene proov ja see oli 18. jan. 1990 a. Algkooseisust on praeguseks alles enamus. Laulja ja basskitarri mängija Püha Isa Tuts ja kitarristid Big Mell ja Wäle Põder. Üsna alguses lahkus trummar Tambet Ernits ja trumme hakkas mängima Wäle Põder. Selle koosseisuga salvestati ka esimene demokassett "Vello Nutab", mis ilmus aastal 1993. Kuni aastani 1995 jäigi põhikoosseisuks Tuts, Mell ja Põder. 1995 aasta alguses läks band laiali. Selle 5 aasta jooksul oli paarkümmend esinemist Lõuna-Eestis ja bandist käis läbi päris mitu inimest, kes põhiliselt mängisid teist kitarri. Esimene neist oli Rait Rask, kes oli samuti nende klassivend. Teine oli Onu Janek, kes tuli üle tolleagsest punkbandist The Teineband. Kolmas oli Koit Lahesoo, kellega Mell jätkas koostööd ka peale Wunda-Mendi laialiminekut. Ära tuleb veel märkida manager Tambet Iher, kes tegi tavalisest koolipändist tolle ajastu Lõuna Eesti skandaalseima punkpändi. Ja muidugi ka Ivo Lambing, kes lõi fanclubi ja juhib seda kuni tänase päevani.

 

Wunda-Ment tuli uuesti kokku 14 aastat hiljem aastal 2009. Tuts laulab ja mängib basskitarri, Mell mängib kitarri ja Põder mängib jälle trummide asemel kitarri nagu päris algkoosseisus. Ainus uus liige on trummar Mannu, kellega Tuts vahepealsetel aastatel mängis koos ansamblis Ugly Ogre.

Esimene kontsert üle pika aja oli Rockiklubis Ansambli Tüse Asi 15. aasta juubelil. Sel hetkel oli Wunda-Mendi enda 20 aasta juubelini jäänud pisut rohkem kui pool aastat.